‍Jednym z najlepszych sposobów nauki języka angielskiego jest zanurzenie się w nim pod każdym kątem (https://tlumacz-bielsko.pl/jezyk-angielski-w-szkole/). Z powodu braku rodzimych użytkowników języka, jak również rodzimego brzmienia języka, większość programów i korepetytorów ma ograniczone zasoby, aby nauczyć Cię jak mówić po angielsku. W tym miejscu z pomocą przychodzą programy do nauki języka angielskiego dla dzieci. Są one jednym z najlepszych sposobów na ćwiczenie mówienia po angielsku, a także pomagają w budowaniu płynności. Jednak wiedza o tym, w jaki sposób uczyć dziecko lub nastolatka języka angielskiego od najmłodszych lat wymaga poważnego zastanowienia i planowania z Twojej strony. Czytaj dalej, jeśli szukasz porad, jak uczyć się angielskiego z dziećmi.

Nauka mówienia powinna poprzedzać naukę pisania

To prawda, że są ludzie, którzy uczą się mówić i pisać w tym samym czasie, ale dla większości ludzi najlepiej jest najpierw opanować jedną umiejętność, zanim druga zacznie przychodzić naturalnie. Powodem tego jest fakt, że mowa jest naturalną czynnością człowieka, a kiedy próbujesz nauczyć się języka, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest ćwiczenie mówienia. Pisanie jest osobną umiejętnością, której trzeba się nauczyć osobno. Dlatego zanim zaczniesz pisać w danym języku, musisz wiedzieć, jak dobrze mówić. Najlepszym sposobem na to jest rozpoczęcie mówienia w danym języku tak szybko, jak to możliwe. Kiedy masz zaledwie kilka miesięcy lub jesteś maluchem, rodzicom łatwo jest prowadzić z Tobą rozmowy. Możesz zadawać im pytania dotyczące otoczenia, a przede wszystkim możesz mówić po angielsku dla niemowląt.

Wykorzystaj gry i śpiew jako metodę nauki języka

Najlepszym sposobem na zapewnienie dziecku lub nastolatkowi komfortu podczas nauki nowego języka jest sprawienie, aby była to zabawa

Nauka języka nie ogranicza się do czytania i pisania. Możesz również używać gier i śpiewu jako sposobu na zanurzenie się w nowym języku. Istnieje wiele kursów językowych online, które zapewniają dostęp do zabawnych interaktywnych zajęć, takich jak gry i piosenki, które pomogą Ci nauczyć się podstaw języka. Jeśli masz członka rodziny, który mówi w danym języku, możesz również poprosić go o przyłączenie się do tych działań. Ważną rzeczą do zapamiętania podczas używania gier i śpiewu jako metody nauki języka jest to, że powinieneś uczynić to zabawą i spróbować zanurzyć się w języku tak bardzo jak to możliwe. Kiedy uczysz się nowego języka, musisz myśleć bardziej jak tubylec niż jak turysta. Nie chcesz tylko przyswajać słówek i zasad gramatycznych, ale chcesz również ćwiczyć jak mówić w danym języku.

Dzieci potrzebują wsparcia podczas nauki gramatyki i słownictwa

Najlepszym sposobem, aby Twoje dzieci uczyły się gramatyki, jest pomoc w opanowaniu słownictwa. Kiedy uczysz się nowego języka, ważne jest, abyś miał jasne pojęcie, jakich zasad gramatycznych przestrzegasz, a także jakich słów używasz. Na przykład, nie można powiedzieć po angielsku „I have a mom and a dad”. To nie jest poprawne gramatycznie. Musisz zamiast tego powiedzieć, jeśli jesteś dzieckiem uczącym się angielskiego, „Mam mamę i tatę”. Aby pomóc swoim dzieciom z gramatyką, możesz odwiedzić sekcję nauki języka w lokalnej księgarni lub bibliotece i poszukać książek na temat angielskiej gramatyki. Możesz również skorzystać z zasobów internetowych, które pomagają w nauce zasad gramatycznych i słownictwa.

Wskazówki dotyczące nauki angielskiego dla nastolatków

Najlepszym sposobem na zapewnienie dziecku lub nastolatkowi komfortu podczas nauki nowego języka jest sprawienie, aby była to zabawa. Możesz sprawić, że nauka nowego języka stanie się grą, używając łamigłówek i zagadek, lub możesz stworzyć własną, zupełnie nową grę językową. Możesz na przykład wymyślić nowe słowo, które nie ma żadnego znaczenia w języku angielskim, ale które jest związane z pewnym aspektem Twojego życia, takim jak Twoje zainteresowania lub rzeczy, które lubisz robić. Im bardziej oryginalna i kreatywna będzie gra, tym lepiej sprawdzi się jako metoda nauki języka. Jeśli Twój nastolatek jest szczególnie zainteresowany pewną obcą kulturą, możesz wykorzystać metodę nauki języka polegającą na zanurzeniu się w niej, aby znacznie ułatwić mu naukę języka. Oznacza to, że ty i twój nastolatek powinniście stale rozmawiać w tym języku, od momentu, gdy wstajecie rano, aż do momentu, gdy idziecie spać. Angielski jest bardzo łatwym językiem do nauczenia się, a można go jeszcze bardziej ułatwić nastolatkowi, rozmawiając z nim w jego ojczystym języku podczas pobytu w domu.

Dobrym wstępem do nauki mówienia jest słuchanie muzyki i czytanie tekstów


Podczas nauki mówienia najlepszym sposobem na ćwiczenie jest słuchanie mowy. Kiedy już poznasz podstawowe brzmienie i rytm języka, możesz zacząć pisać i mówić w tym języku. Słuchanie native speakerów jest jednym z najlepszych sposobów na naukę mówienia w nowym języku. Kiedy chcesz poćwiczyć mówienie po angielsku, możesz słuchać nagrań native speakerów czytających tekst. Możesz również skorzystać z zasobów internetowych, które zapewniają dostęp do native speakerów. Czytanie tekstu jest najlepszym sposobem na rozwój słownictwa, jak również czytanie jest świetnym sposobem na poszerzenie swojej wiedzy na temat zasad gramatycznych, jak również.

Zakończenie

Teraz, gdy już wiesz, jak uczyć się angielskiego z dziećmi i młodzieżą, wyjdź na zewnątrz i ucz się! Zacznij od zanurzenia się w języku, a następnie skorzystaj z powyższych wskazówek, aby pomóc Ci po drodze. Kiedy już będziesz miał solidne podstawy, możesz przejść do kolejnego etapu nauki – ćwiczenia mówienia w autentycznych sytuacjach. Teraz, gdy już wiesz, jak uczyć się angielskiego z dziećmi i młodzieżą, wyjdź na zewnątrz i zrób to! Zacznij od zanurzenia się w języku, a następnie skorzystaj z powyższych wskazówek, aby pomóc sobie w drodze. Kiedy już będziesz miał solidne podstawy, możesz przejść do kolejnego etapu nauki – ćwiczenia mówienia w autentycznych sytuacjach.