Jeśli jesteś entuzjastą samochodów, nie ma wątpliwości, że twoja pasja do samochodów doprowadziła cię do bycia znawcą wszystkich rzeczy związanych z motoryzacją. Niezależnie od tego, czy masz obsesję na punkcie najnowszych modeli, stworzyłeś swój własny domowy garaż, w którym możesz majstrować przy silnikach, czy też jesteś osobą, która zna się na silniku V6, istnieje prawdopodobieństwo, że wiesz o samochodach wszystko. Ale chociaż mamy tendencję do myślenia o naszych samochodach jako rozszerzenia nas samych i używać ich codziennie, aby wyrazić nasz osobisty styl, w wielu przypadkach są one również postrzegane jako inwestycje. Podczas gdy jest to z pewnością możliwe, aby zarobić pieniądze z samochodu, jeśli planujesz go sprzedać w pewnym momencie, zakup i utrzymanie samochodu wymaga znacznych inwestycji z góry, że nie każdy może łatwo sobie pozwolić. Dlatego też, jeśli chciałbyś zainwestować w nowy samochód, ale nie chcesz robić tego całkowicie na własne ryzyko, istnieją różne sposoby, dzięki którym możesz zabezpieczyć się przed stratami finansowymi bez zbytniego narażania swoich osobistych upodobań. Oto co sądzimy o oklejaniu samochodów i czy warto to zrobić dla Ciebie…

Co to jest oklejanie samochodów?

Car wrapping to metoda polegająca na nakładaniu na samochód winylowych oklein (https://autoklub-ostroleka.pl/oklejanie-samochodow-czy-warto/). Jest to bardzo trwały, długotrwały i łatwy do usunięcia materiał, który może całkowicie zmienić wygląd Twojego samochodu, czyniąc go całkowicie wyjątkowym. Owijanie nie tylko zmienia kształt i wygląd samochodu, ale może również zmienić kolor i sprawić, że będzie wyglądał jak coś zupełnie innego. Wiele osób używa owijania na swoich samochodach służbowych, takich jak taksówka lub Uber, gdzie potrzebują innego schematu kolorów, aby reprezentować swoją markę. Oklejanie samochodów jest często używane przez dealerów samochodowych, którzy chcą wykorzystać najnowszy model jako narzędzie promocyjne. Innym częstym zastosowaniem jest sytuacja, gdy ludzie zmieniają kolor swojego samochodu na inny odcień, który nie pasuje do karoserii ich pojazdu.

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś może chcieć owinąć swój samochód, ale ważne jest, aby rozważyć koszt owinięcia

Dlaczego warto okleić nowy samochód?

Jeśli kupujesz nowy samochód i chcesz chronić swoją inwestycję w dłuższej perspektywie, pierwszą rzeczą, którą powinieneś rozważyć jest oklejanie samochodu. Jak sama nazwa wskazuje, jest to proces, który całkowicie owija samochód w trwały winyl. Można to zrobić na wiele sposobów, z różnymi efektami na wygląd samochodu, w tym całkowite pokrycie, dodanie wzoru do oryginalnych paneli lub zmiana kolorów samochodu.

Oklejając swój nowy samochód, zasadniczo tworzysz nowy samochód, a Twoja inwestycja będzie chroniona przed utratą wartości. Jest to coś, w czym specjaliści od oklejania mogą Ci pomóc, a nawet mogą być w stanie stworzyć projekt, który możesz wykorzystać do reklamowania swojej firmy.

Czy oklejanie samochodów jest tego warte?

Jak widać, istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć oklejenie samochodu. Jednak decyzja, czy warto, jest trudniejsza.

Istnieje kilka czynników, które powinieneś rozważyć przed podjęciem decyzji. Pierwszym z nich jest koszt oklejenia samochodu, który różni się w zależności od rozmiaru i modelu. Im większy samochód, tym będzie to droższe. Owijanie samochodu nie jest czymś, co można zrobić na własną rękę, i trzeba będzie znaleźć profesjonalną firmę owijania, który może wykonać pracę dla Ciebie. Kiedy już to zrobisz, będziesz musiał również utrzymywać folię poprzez jej czyszczenie, ponowne nakładanie folii, gdy się zużyje, oraz jej wymianę, gdy stanie się zbyt stara lub zużyta.

Jeśli jesteś entuzjastą samochodów, nie ma wątpliwości, że twoja pasja do samochodów doprowadziła cię do bycia znawcą wszystkich rzeczy związanych z motoryzacją.

Kiedy oklejanie samochodu NIE jest tego warte?

Owijanie samochodu nie jest tego warte, jeśli planujesz go wkrótce sprzedać. W rzeczywistości, folia winylowa zostanie prawdopodobnie usunięta, gdy sprzedasz samochód, a on straci wiele ze swojej wartości. Nie jest to również świetny pomysł, jeśli chcesz wymienić swój samochód na nowy w przyszłości, chociaż możesz uzyskać częściowy zwrot pieniędzy za folię, jeśli to zrobisz.

Jeśli planujesz jeździć swoim samochodem przez wiele lat, owijanie go jest dobrym pomysłem. Jeśli jednak planujesz sprzedać samochód za rok lub dwa, to lepiej unikać owijania.

Oklejanie starego samochodu: Czy to się opłaca?

Jeśli jesteś już właścicielem samochodu, ale chcesz zmienić jego wygląd, oklejanie jest opcją wartą rozważenia. Ważne jest jednak, abyś wziął pod uwagę koszt owijki, a także konserwację, której wymaga. Owijanie starego samochodu nie jest tak drogie jak owijanie nowego, ale nadal może być drogie. Jeśli patrzysz na robienie tego samemu, będziesz musiał kupić materiały, a następnie znaleźć miejsce, w którym możesz wykonać pracę. Jeśli zdecydujesz się zatrudnić profesjonalistę, bądź świadomy, że ich cena może być znacznie wyższa niż w przypadku nowego samochodu.

Oklejanie luksusowego samochodu: Czy to się opłaca?


Te same czynniki, które mają zastosowanie przy oklejaniu starego samochodu, mają również zastosowanie, gdy oklejasz samochód luksusowy. Musisz jednak wziąć pod uwagę wysoki koszt pełnego oklejenia (lub częściowego w niektórych przypadkach) oraz fakt, że obniży to wartość odsprzedaży Twojego samochodu. Jeśli chcesz zmiany w projekcie, ale nie chcesz całkowicie pokryć swój samochód, możesz rozważyć winylowe, które są stosowane tylko do dachu, maski, i / lub boków samochodu.

Wnioski

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś może chcieć owinąć swój samochód, ale ważne jest, aby rozważyć koszt owinięcia. Owijanie samochodu nie jest tanie, i może znacznie zmniejszyć wartość odsprzedaży samochodu. Jednakże, jeśli planujesz zachować samochód przez wiele lat, lub chciałbyś zmienić jego wygląd, może to być opłacalna inwestycja. Ponadto, jeśli owiniesz swój samochód, możesz jeździć nim tyle, ile chcesz, nie martwiąc się o uszkodzenia. Możesz po prostu wyczyścić folię winylową, gdy się zabrudzi i wymienić ją, gdy całkowicie się zużyje.