Aby kupić ubezpieczenie samochodu, trzeba mieć ukończone 21 lat, być mieszkańcem kraju, w którym ubiegamy się o polisę i legalnie prowadzić samochód w tym kraju. Obowiązkowe jest również posiadanie ważnego prawa jazdy, obecnie lub w ramach aplikacji. Musisz również być ubezpieczony przez firmę ubezpieczeniową, zanim otrzymasz od niej jakiekolwiek pokrycie. W większości przypadków oznacza to, że należy wykupić polisę u jednego z wielu ubezpieczycieli samochodowych działających w danej okolicy lub regionie. Ubezpieczenie samochodu jest ważnym obowiązkiem finansowym, zwłaszcza jeśli jest się właścicielem pojazdu. Utrata ochrony ubezpieczeniowej może spowodować wysokie koszty i niedogodności – nie tylko dla Ciebie, ale potencjalnie również dla innych osób. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć wszystko o dostępnych rodzajach ubezpieczeń, jak one działają i jakie pytania należy zadać przed złożeniem wniosku o ubezpieczenie. Przeczytaj więcej informacji o tym, czym jest ubezpieczenie samochodu, ile kosztuje i jak uzyskać najlepszą możliwą ofertę.

Do czego służy ubezpieczenie samochodu

Kiedy ubiegasz się o ubezpieczenie samochodu, w rzeczywistości ubiegasz się o rodzaj ubezpieczenia zwany ubezpieczeniem samochodowym. Polisy ubezpieczenia samochodowego opierają się na szeregu zasad, które dyktują, jaka kwota jest wypłacana w przypadku roszczenia. Zasadniczo, ubezpieczenie to pokrywa koszty naprawy lub wymiany samochodu. Jeśli uczestniczysz w wypadku, to firma ubezpieczeniowa wypłaca odszkodowanie, a nie firma ubezpieczeniowa drugiego kierowcy. W ten sposób osoba, która uległa wypadkowi ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby naprawić swój samochód lub wymienić go na nowy model.

Ile kosztuje ubezpieczenie auta

Koszt ubezpieczenia samochodu może się znacznie różnić w zależności od firmy. Podczas gdy niektóre firmy znane są z oferowania wyższych stawek, większość z nich pobiera standardową stawkę dla danego obszaru. Aby lepiej zrozumieć, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, można porównać oferty z różnych firm i wybrać tę, która oferuje najniższe stawki. Można również skorzystać z porównywarki ofert ubezpieczeń samochodowych, aby porównać oferty i znaleźć najlepszą ofertę.

Rodzaje ubezpieczeń samochodowych

Istnieje kilka ogólnych wytycznych co do tego, kto może kupić ubezpieczenie samochodu

Istnieje wiele rodzajów ubezpieczeń, jeśli chodzi o ubezpieczenie samochodu. Poniżej wymienione są najbardziej powszechne rodzaje ubezpieczeń samochodowych w USA.

  • Comprehensive Insurance – Ten rodzaj ubezpieczenia obejmuje opony, lakier, przednią szybę, światła, bagażnik, siedzenia i inne części samochodu.
  • Collision Insurance – Ten rodzaj pokrycia płaci za uszkodzenia pojazdu, które spowodował inny kierowca podczas wypadku. Nie należy go mylić z pokryciem kompleksowym.
  • Towing and Labor – Jeśli ulegniesz wypadkowi i będziesz potrzebował naprawy, pokrycie to pokryje koszty holowania i robocizny.
  • Ochrona kredytu – ten rodzaj pokrycia pokrywa koszty samochodu, jeśli zachorujesz lub stracisz pracę i nie będziesz w stanie dokonać płatności.

Kiedy ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe?

W większości stanów, musisz być ubezpieczony przez firmę ubezpieczeniową jeśli masz mniej niż 25 lat, posiadasz samochód lub planujesz prowadzić samochód. Kierowcy, którzy mają 26 lat i więcej są zazwyczaj zobowiązani do posiadania również ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Jednak niektóre stany nie wymagają ubezpieczenia samochodu dla kierowców poniżej określonego wieku, lub dla tych, którzy jeżdżą na motocyklu lub używają samochodu do celów biznesowych. Ważne jest, aby sprawdzić w DMV swojego stanu, aby zobaczyć, czy jesteś zobowiązany do posiadania ubezpieczenia samochodowego.

Kto może kupić ubezpieczenie samochodu?

Istnieje kilka ogólnych wytycznych co do tego, kto może kupić ubezpieczenie samochodu. Aby się kwalifikować, należy być legalnym mieszkańcem stanu, w którym się przebywa, mieć ważne prawo jazdy i posiadać samochód, który jest własnością lub jest w leasingu.

Kiedy ubezpieczenie samochodu nie jest dostępne?

Niektóre polisy ubezpieczeniowe na samochód nie są dostępne w niektórych stanach. Na przykład, aby kupić ubezpieczenie samochodu w Kalifornii, na Florydzie, w Nowym Jorku, Teksasie i Waszyngtonie, trzeba mieć ważne prawo jazdy ze stanu, w którym się mieszka.

Dlaczego potrzebujesz ubezpieczenia dla renterów lub ubezpieczenia na motocykl?

Niektóre polisy samochodowe zawierają oddzielną polisę ubezpieczeniową dla kierowców. Jest to dostępne, jeśli jesteś na motocyklu lub rowerze i jesteś objęty polisą samochodową. Jest to bardzo dobry pomysł z dwóch powodów. Po pierwsze, jest znacznie mniej prawdopodobne, że będziesz uczestniczył w wypadku, jeśli nie prowadzisz samochodu. Po drugie, jest znacznie mniej prawdopodobne, że będziesz zaangażowany w roszczenie odpowiedzialności. Oznacza to, że mogą Państwo złożyć wniosek przeciwko firmie ubezpieczeniowej innego kierowcy bez konieczności płacenia z własnej kieszeni za szkody i naprawy.

Podsumowanie

Przed złożeniem wniosku o ubezpieczenie samochodu, ważne jest, aby nauczyć się podstaw o tym, co to jest, jak to działa i jakie rodzaje pokrycia są dostępne. Warto również dowiedzieć się o różnych rodzajach ubezpieczeń, kiedy ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe i kto może kupić ubezpieczenie samochodu.